Część osób, która nas zna, chodzi na nasze zajęcia wie o tym, że Paulina i Ewelina są po kursie Instruktorskim Polskiego Związku Sportów Wrotkarskich. Jak zdobyłyśmy uprawnienia, co nam dały i czego nauczyły możecie przeczytać niżej!

Na kurs pojechaliśmy bardzo przez przypadek 🙂 W 2014 roku dostałyśmy propozycję poprowadzenia części slalomowej na kursie w Choczewie. I tak po zawodach Battle Warsaw udałyśmy się nad morze w roli prowadzących i kursantek.

Przed kursem już prowadziłyśmy zajęcia grupowe i indywidualne w Szkółce Rolkowej Wodzu w Rzeszowie oraz podczas warsztatów I Love Rolki.

Kurs trwał około 6 dni – już dokładnie nie pamiętamy. Ale pamiętamy co z niego wyciągnęłyśmy! Zarówno wiedzę jak i zdobyte wtedy umiejętności wykorzystujemy do dnia dzisiejszego. Uczestniczyłyśmy w wykładach oraz zajęciach praktycznych między innymi z nauki podstaw jazdy, prowadzenia zajęć oraz kilku dyscyplin wrotkarskich jak jazda szybka, jazda agresywna czy hokej. A same przy pomocy Tomka Szymczyka poprowadziłyśmy wykład i zajęcia praktyczne z Freestyle Slalom.

Dzięki Zarządowi Polskiego Związku Sportów Wrotkarskich kurs się zmienia, poprawia, ulepsza co roku. Każdy prowadzący po przeprowadzonej części wprowadza drobne zmiany, które tylko lepiej wpływają na dalsze kursy.

Zachęcamy do szkolenia się i zdobycia nowej wiedzy. Kurs jest prowadzony przez wykwalifikowana kadrę, która cały czas się rozwija, uczestniczy w różnych kursach, żeby uczestnikom Kursu na Instruktora Wrotkarstwa przekazać jak najwięcej w przystępny sposób. Wszyscy są pasjonatami wrotkarstwa, prowadzą zajęcia i treningi, sami trenują – pokazują uczestnikom to co kochają.

Jeśli jesteście zainteresowani udziałem w kursie zapraszamy na stronę Polskiego Związku – https://pzsw.org/kursy-instruktorskie/
Tu znajdziecie wszystkie informacje odnośnie zbliżającego się szkolenia i mamy nadzieję, że podczas, którejś edycji się z Wami zobaczymy!